تعریف کلمات کلیدی یا همان کلیدواژه :

کلمات کلیدی (کلیدواژه ) کلماتی هست که کاربران اینترنتی بنا به نیاز خود در گوگل جستجو می کنند.

نکته مهم :

توجه داشته باشید یک کلید واژه یا کلمه کلیدی حتما نباید شامل  یک کلمه باشد و می­تواند شامل چند کلمه هم باشد. در واقع ممکن است یک کلمه کلید مناسب از چند کلمه تشکیل شده باشد.

به عنوان مثال : سئو سایت   که  2 کلمه است ولی در واقع هر دو کلمه کنار هم یک کلمه کلیدی یا یک کلید واژه  می شود.

به عنوان مثال : طراحی سایت ارزان  که 3 کلمه است ولی وقتی هر 3 کلمه کنار هم باشند، یک کلمه کلیدی می شود.

 

وقتی سایت را برای کلمه کلیدی (کلید وا­ژه ) بهینه سازی و یا سئو سایت  کنیم، باعث می شود از طرف موتور جستجو گوگل کاربران بیشتری وارد سایت شوند.

هر صفحه سایت می تواند رتبه ای متفاوت از دید گوگل داشته باشد. این رتبه با توجه به تعداد مطالب آن صفحه و یا کلمات کلیدی که در مطالب آن صفحه درج شده است بستگی دارد.

نکته مهم :

جهت بهینه سازی کلمات کلیدی حتما نباید صفحه اول سایت را انتخاب کنید.

حتی می توانید برای هر کلمه کلیدی یکی از صفحات داخلی سایت را انتخاب کنید. ممکن است یکی از صفحه های داخلی سایت، به عنوان مثال صفحه مقالات با توجه به نوع محتوا و یا تعداد مطالب برای بهینه سازی (سئو سایت) کردن کلمه مورد نظر شما، رتبه گوگل مناسب تری داشته باشد.

اما کلمات کلیدی  (کلید واژه) مناسب را چگونه پیدا کنیم؟

اولین کار کمک گرفتن از گوگل است. کلید واژه مورد نظرتان را در گوگل وارد کرده و نتایج جستجوی کاربران دیگر در گوگل را مشاهده و کلمه مناسب تری انتخاب کنید.

 

 

 روش دیگر برای انتخاب کلمات کلیدی و بالا بردن سئو سایت  کمک گرفتن از سایت www.keywordtool.io

وب سایت keywordtool.io یک وب سایت حرفه ای در زمینه پیدا کردن انواع کلیدواژه (کلمات کلیدی)است. سرویس ارائه شده در این سایت تنها محدود به گوگل نیست و از سرویس بینگ ، یوتیوب و فروشگاه های اپلیکیشن (مناسب برای سایت های دانلود و یا فروش اپلیکیشنن) هم پشتیبانی می­کند. همچنین از زبان فارسی نیز به خوب در حال پشتیبانی می باشد. با وارد کردن کلمه مورد نظر ، کلیدواژه های خوبی را برای شما نمایش داده می­شود و با قابلیت کپی کلیدواژه ­ها، به راحتی می­توانید از آن­ها استفاده کنید.و می توانید سئو سایت خود را افزایش دهید.

 نکته مهم :

اگر شما چند کلمه کلیدی انتخاب کردید که تقریبا شبیه به هم هستند و فقط از نظر ترتیب کلمات با هم تفاوت دارند و تردید دارید که از کدام کلمه استفاده کنید می توانید از سرویس  (Google Trends) استفاده کنید.

این ابزار یکی از سرویس های رایگان گوگل می باشد که شما می توانید چند کلمه کلیدی را با هم مقایسه کنید تا بفهمید میزان جست و جوی کدام کلمه کلیدی توسط کاربران بیشتر است.

{tortags,319,1}